Home/Aktuálně
  Archiv událostí
  Deníky z cest
  Odkazy
  Kontakty
  O stránce
  Guestbook
  Fotka týdne

 

 
 

Král Šumavy 27. 5. 2006

FOTKY

Poslední květnový víkend je tradičně vyhrazen Králi Šumavy. A my se sem po čtyřech letech vracíme. Já podruhé, Hosna už je veterán zdejších tratí, Buldok a Macek mají premiéru, takže si dávaj jen krátkou variantu. Měl s náma jet i Náča, ale ten kompletně vyměk. V nejlepší formě jsem se cítil v roce 2004, měl jsem naježdíno a dokonce jsem se vychloubal, že dám Kevkovi dvě hodiny. Sezóna pro mě tehdy skončila měsíc před závodem přetrženým vazem. I proto se objevujeme na KŠ po takové pauze a někteří spíše v rámci suché přípravy na zimu. Já mám za sebou pravidelný trénink na spinneru, v terénu jsem najezdil 150 km. A to jsem na tom z celého kvarteta ještě nejlépe. Buldok si dokonce týden před startem teprve shání helmu.
Celej pátek leje jako z konve, "povzbuzující" heslo na prezentaci: "Brzdové špalíčky do každé kapsičky!" značně nahlodává mou psychiku. Nakonec je v sobotu docela hezky, ale trať vypadá ..., no jako po celodenním dešti. Na kole se tedy vlastně spíše koloběží, neustále se slézá, ve sjezdech padá atp. Já si díkybohu neleh, hlavně díky velmi opatrné jízdě. Jsem připraven na tvrdou silovou trať, a tak mě závod po pár desítkách kilometrů přestává bavit. Kevkovi se tu asi líbí, má však jiný problém - nedávno si nechal upgradnout kolo a má ještě nějaké mouchy, např. mu nehází kašpárek. Což v místních kopcích je problém veliký. Takže nakonec nejlíp dopadnul Buldok, který si při čekání na Macka uhnal příjemnou opičku.
© Buri

VÝSLEDKY

jméno + číslo pořadí čas
první 1 4:35:40
Buri 1040 429,
v kat. 315/413
8:55:03
Hosna 1041 492,
v kat. 358/413
9:22:57
poslední 580 11:32:23
krátká
Lukáš Bauer 1 3:34:21
Macek 2530 1301,
v kat. 913/1081
7:59:05
Buldok 2529 1302,
v kat. 914/1081
7:59:05
poslední 1581 10:10:56NÁZOR ODJINUD:
Král Šumavy 2006 – BMX
Napsal Ed
Ne, nejedná se o bikrosový závod, nýbrž o letos až příliš častý jev – tzv. Bahenní Maratón na horských kolech. Po několika idylických ročnících, kde jezdce provázelo slunce, zpěv ptáků, vůně lesa a letní teploty, se tradice vrátila k prvním ročníkům, kdy vládla zima, déšť a bahno. Tehdy po několika kilometrech neidentifikovatelní jezdci vlající na neřadících a nebrzdících strojích bojovali především sami se sebou. Slzy a odříkání jsou však motorem pokroku a tak např. probrzděné ráfky od sjetých špalků jistě přispěly k rychlému rozvoji dnes již běžných brzd kotoučových. Letošní ročník však byl přeci jen trochu jiný - nepršelo, ba dokonce občas vysvitlo i rozpustilé slunce. Vydatně pršelo ale celou noc předtím, a tak ráno teplota klesla hluboko pod 10 st. a hutné a výživné bahno získalo vlastnosti lepidla. Ještě ke všemu toky přišly se 3. stupněm povodňové aktivity, kdy se z roztomilých potůčků stávají dravé veletoky. Brody, které byly v minulých letech svědomitými spolupracovníky uměle udržovány alespoň ve výšce náby, byly letos v některých případech překonávány čubičkou či crowlem. Ani prudké výjezdy se letos nepodobaly cyklistice a spíše se běhalo. I jízda po silnici v balíku hned po startu byla tento rok hustá. Jako obvykle se po startu ozval typický sršní zvuk tisíců plášťů s drsným vzorkem, roj hmyzí však kormidluje bezchybně – mezi bikery si ale někdo štrejchnul o rozjetého kolegu a v tu ránu bylo až 45 borců na jedné hromadě. Hromadné pády se netýkaly čela závodu, jehož pořadí v cíli bylo následovné: 1. Kristyán Hynek, 2. Véna Hornych, 3. Pavel Zerzáň, 4. Tomáš Kozák, 5. Zdeněk Kříž. To bylo na královské 101 km dlouhé trati. Kratší sedmdesátku vyhrál dnes už obojživelný král bílé stopy Lukáš Bauer. Mezi ženami byla šumavsky korunována Jana Kábrtová. Na dlouhou se vydalo 686 jezdců a více než stovka nedokončila. Krátkou absolvovalo 1768 jezdců a nedokončily stovky dvě.

-nahoru-